Vårens schema från den 7 januari 2019!
SCHEMA


Måndag-Torsdag: 10:00 - 21:00 
Fredag: 10:00 - 19:30
Lördag: 09:30 - 13:00 
Söndag: Endast barnkalas

UTRUSTNINGKRAV

BJJ: Gi + Rashguard 
Thaiboxning: 12-16 oz Thaiboxningshandskar +Thai benskydd +Susp + Hjälm (Obligatorisk för barn) 
Övriga klasser: T-shirt + Shorts/Tights

MÅNDAG

MATTA A
12:00-13:00  BJJ (Steven) 
17:30 – 18:30 BJJ Kidz 10-12 år Fortsättning (Steven)
18:30 – 19:30 BJJ Blandad grupp (Steven)
19:30 – 21:00 Thaiboxning Basic (Steven)

MATTA B
17:30 – 18:30 BJJ KIDZ  7-9 Avancerad (Simon)
18:30 – 19:30 Thaiboxning  Kidz (Johan)
19:30 – 20:30 BJJ Sparring 

 
STYRKA & KONDITION

17:30-18:00 Cross Training(Johan)
18:00-18:30 Conditioning Fusion(Johan)

TISDAG

MATTA A 
12:00- 13:00 Submission Wrestling (Steven)
16:30- 17:30 BJJ Ungdom 12-14 år (Steven)
17:30 – 18:30  BJJ Kidz Nybörjare (Peter R) 
18:30 – 19:30 Thaiboxning  Bag Drills (Steven) 
19:30 – 21:00 BJJ Basics (Steven)

MATTA B 
 
17:30 – 18:30 BJJ Kidz Fortsättning  7-9 år (Johan) 
18:40 – 19:25 SOMA MOVE (Johan)  

STYRKA & KONDITION 

17:30-18:15 HIIT High-Intensity interval training  (Jenny C)
18:45 -19:30 Soma Move (Annika) 


ONSDAG 

MATTA A
 
12:00-13:00 BJJ (Steven)
17:30 – 18:30 BJJ Kidz 10-12 år Fortsättning (Steven)
18:30 – 19:30  BJJ Blandad grupp (Simon) 
19:30 – 21:00 Thaiboxning  (David)

MATTA B
 
17:30 – 18:30 BJJ KIDZ 7-9 Avancerad (Simon) 
18:30-19:30 Thaiboxning  Kidz (Johan)
19:30 – 20:30 BJJ Sparring (Steven)

STYRKA & KONDITION

11:30-12:00 SOMA MOVE (Johan)
17:30-18:00 Cross Training (Johan)
18:00-18:30 Conditioning Fusion(Johan)

TORSDAG

MATTA A
12:00- 13:00 Submission Wrestling (Johan)
16:30- 17:30 BJJ Ungdom 12-14 år (Steven)
17:30 – 18:30 BJJ Kidz Nybörjare (Peter R)
18:30 – 19:30 SHARK TANK ( Steven)
19:30 – 21:00 BJJ Basics (Johan)
 
MATTA B
 
17:30 – 18:30  BJJ Kidz Fortsättning    7-9 år (Johan)
18:40 – 19:25 SOMA MOVE (Steven/Johan)
 
STYRKA & KONDITION
17:30-18:15 Pumping Iron Styrketräning i grupp (Patrick)

FREDAG 

MATTA A

11:30-12:00 SOMA MOVE (Steven)
12:00-13:00 BJJ (Steven)
16:00-17:00 Barnsparring från 10 år (Johan)
18:30 – 19:30 Thaiboxning  (David)
 
MATTA B

17:00-18:00 6 års grupp BJJ (Johan)
18:00-19:00 Bjj Girlz ( från 15 år) (Jenny D/Steven)
18.30-19.30 Submission Wrestling sparring (Johan)



LÖRDAG

MATTA A 

10:00-10:45 Stor & Liten (Micke)
11:00 – 13:00 BJJ Sparring (Steven)

MATTA B

10:15-11:.00 Soma Move (Steven)
12:00 -13:00 Thaiboxning Sparring (David)


SÖNDAG 
Barnkalas


(SA) Steven Antoniou
(STA) Stevie Antoniou
(JT) Johan Thorsell
(PN) Patrick Nilsson
(PR) Peter Rosendahl
(SO) Simon Otter 
(DE) David Evans
(MP) Micke Pastor
(JA) Joachim Ahlin
(PN) Patrick Nilsson
(JD) Jenny Dahlberg
(JC) Jenny Carlsson

loading...