Vårens schema från den 7 januari 2019!
SCHEMA


Måndag-Torsdag: 10:00 - 21:00 
Fredag: 10:00 - 19:30
Lördag: 09:30 - 13:00 
Söndag: Endast barnkalas

UTRUSTNINGKRAV

BJJ: Gi + Rashguard 
Thaiboxning: 12-16 oz Thaiboxningshandskar +Thai benskydd +Susp + Hjälm (Obligatorisk för barn) 
Övriga klasser: T-shirt + Shorts/Tights

MÅNDAG

MATTA A
12:00-13:00  BJJ (Steven) 
17:30 – 18:30 BJJ Kidz 10-12 år Fortsättning (Steven)
18:30 – 19:30 BJJ Blandad grupp (Steven)
19:30 – 21:00 Thaiboxning Basic (Steven)

MATTA B
16:30-17:30 Thaiboxning Ungdom 12-14 år (Johan)
17:30 – 18:30 BJJ KIDZ  7-9 Avancerad (Simon)
18:30 – 19:30 Thaiboxning  Kidz (Johan)
19:30 – 20:30 BJJ Sparring 

 
STYRKA & KONDITION
17:30-18:00 Cross Training(Johan)
18:00-18:30 Conditioning Fusion(Johan)

TISDAG

MATTA A 
12:00- 13:00 Submission Wrestling (Steven)
16:30- 17:30 BJJ Ungdom 12-14 år (Steven)
17:30 – 18:30  BJJ Kidz Nybörjare (Peter R) 
18:30 – 19:30 Thaiboxning  Bag Drills (Steven) 
19:30 – 21:00 BJJ Basics (Steven)

MATTA B 
 
17:30 – 18:30 BJJ Kidz Fortsättning  7-9 år (Johan) 
18:40 – 19:25 SOMA MOVE (Johan)  

STYRKA & KONDITION
17:30-18:15 HIIT (Jenny)
18:45 -19:30 Soma Move (Annika) 


ONSDAG 

MATTA A
 
12:00-13:00 BJJ (Steven)
17:30 – 18:30 BJJ Kidz 10-12 år Fortsättning (Steven)
18:30 – 19:30  BJJ Blandad grupp (Simon) 
19:30 – 21:00 Thaiboxning  (David)

MATTA B
16:30-17:30 Thaiboxning Ungdom 12-14 år (Johan) 
17:30 – 18:30 BJJ KIDZ 7-9 Avancerad (Simon) 
18:30-19:30 Thaiboxning  Kidz (Johan)
19:30 – 20:30 BJJ Sparring (Steven)

STYRKA & KONDITION
17:30-18:00 Cross Training (Johan)
18:00-18:30 Conditioning Fusion(Johan)

TORSDAG

MATTA A
12:00- 13:00 Submission Wrestling (Johan)
16:30- 17:30 BJJ Ungdom 12-14 år (Steven)
17:30 – 18:30 BJJ Kidz Nybörjare (Peter R)
18:30 – 19:30 SHARK TANK ( Steven)
19:30 – 21:00 BJJ Basics (Johan)
 
MATTA B
 
17:30 – 18:30  BJJ Kidz Fortsättning    7-9 år (Johan)
18:40 – 19:25 SOMA MOVE (Steven/Johan)
 
STYRKA & KONDITION
17:30-18:15 Pumping Iron Styrketräning i grupp (Patrick)

FREDAG 

MATTA A

12:00-13:00 BJJ (Steven)
16:00-17:00 Barnsparring från 10 år (Johan)
18:30 – 19:30 Thaiboxning  (David)
 
MATTA B

17:00-18:00 6 års grupp BJJ (Johan)
18:00-19:00 BJJ Girlz(Steven/ Jenny)
18:05-19:05 Submission Wrestling  (Johan)


LÖRDAG

MATTA A 

10:00-10:45 Stor & Liten (Micke)
11:00 – 13:00 BJJ Sparring (Steven)

MATTA B

10:15-11:.00 Soma Move (Johan)
12:00 -13:00 Thaiboxning Sparring (David)


SÖNDAG 
Barnkalas


(SA) Steven Antoniou
(STA) Stevie Antoniou
(JT) Johan Thorsell
(PN) Patrick Nilsson
(PR) Peter Rosendahl
(SO) Simon Otter 
(DE) David Evans
(MP) Micke Pastor
(JA) Joachim Ahlin

loading...